دسته‌ها
Uncategorized

رشد 8 درصدی اقتصاد چین در سه ماهه دوم 2021- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی


 به گزارش خبرگزاری اخبار اقتصادی به نقل از راشا تودی، اداره ملی آمار چین اعلام کرد تولید ناخالص داخلی این کشور 7.9 درصد در سه ماهه دوم سال جاری میلادی نسبت به سال گذشته رشد کرده است. نرخ رشد اقتصاد چین نسبت به سه ماهه اول سال جاری نصف شده است.

 اقتصاد چین در سه ماهه اول سال جاری میلادی شاهد رشد بی‌سابقه 18.3 درصدی بود. اداره آمار این کشور علیرغم کند شدن نرخ رشد اقتصادی در سه ماهه دوم اعلام کرد اقتصاد این کشور روند یکنواخت رشد خود را حفظ کرده است ولی نگرانی در مورد گسترش بیشتر همه‌گیری کرونا و روند نامتعادل رشد اقتصادی همچنان باقیست.

 در این بین، خرده فروشی در چین فراتر از پیش‌بینی‌ها بوده و 12.1 درصد در ماه ژوئن نسبت به همین زمان در 2020 افزایش یافته است. بیشترین رشد مربوط به بخش نوشیدنی‌ها بوده که 29.1 درصد بالا رفته، در حالی که تولید صنعتی 8.3 درصد افزایش یافته است.

 صادرات به خاطر برداشته شدن محدودیت های کرونایی در شرکای اصلی تجاری چین و همچنین گسترش واکسیناسیون کرونا، یکی از پیش‌برنده‌های رشد اقتصاد چین در سه ماهه دوم بوده است. اداره گمرک چین اخیرا اعلام کرده صادرات این کشور 32.2 درصد در ماه ژوئن افزایش یافته و واردات آن 43 درصد بالا رفته است.

 مقامات چین در تلاش برای بیرون کشیدن اقتصاد این کشور از بحران کرونا قول حمایت از شرکت هایی را داده‌اند که از افزایش قیمت کالاها آسیب دیده‌اند.

 انتهای پیام/31

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *