دسته‌ها
Uncategorized

خطوط هوایی آمریکا خدمه خود را پس از تعطیلات کرونایی مجدداً فرا خواند- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی


به گزارش خبرگزاری اخبار اقتصادی به نقل از رویترز، شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز روز پنجشنبه در نامه ای به کارکنان خود اعلام کرد که حدود 3300 مهماندار را که به مرخصی داوطلبانه رفته بودند به منظور پاسخگویی به افزایش تقاضا در فصل سفرهای تابستانی فرا خوانده است.

بر اساس این گزارش، امریکن ایرلاینز همچنین اعلام کرد که استخدام حدود 800 مهماندار جدید را تا مارس 2022 آغاز خواهد کرد.

این شرکت گفت: افزایش تقاضا از سوی مشتریان و مسیرهای پروازی جدیدی که از اواخر سال جاری باز می شوند، به این معنی است که برای ادامه کار این خطوط هوایی به مهمانداران بیشتری احتیاج داریم.

سال گذشته هنگامی که کمک های دولت آمریکا به کارکنان بخش هواپیمایی این کشور به طور موقت متوقف شد و هزاران نفر دیگر از مزایای برنامه های مرخصی داوطلبانه با هدف کاهش هزینه شرکت ها در طول همه گیری استفاده کردند، خطوط هوایی امریکن حدود 8000 مهماندار را به مرخصی اجباری بدون حقوق فرستاد.

اما از آنجا که تقاضای سفر به لطف واکسیناسیون سریع علیه ویروس کرونا و بیماری کووید_19 و کاهش محدودیت ها افزایش یافته است، شرکت های هواپیمایی در تلاشند کارمندان خود را بازگردانند که ممکن است کار آنها در غیر این صورت در معرض خطر قرار داشته باشد چرا که دور سوم کمک های دولت در ماه اکتبر منقضی شود.

شرکت های هواپیمایی ایالات متحده در مجموع 54 میلیارد دلار برای پوشش حقوق کارکنان خود در طول بحران کرونا دریافت کرده‌اند.

این کمک همراه با افزایش تقاضای سفر، به خطوط هوایی دلتا کمک کرد تا چهارشنبه اولین سود سه ماهه خود را از زمان شیوع این بیماری ثبت کند.

امریکن ایرلاینز که قرار است گزارش سه ماهه دوم درآمد خود را پنجشنبه آینده منتشر کند، گفته است که ممکن است سود کمی را نیز گزارش کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *