دسته‌ها
Uncategorized

بحران عرضه، قیمت نفت را احتمالاً به بیش از 100 دلار می‌رساند- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی


به گزارش خبرگزاری اخبار اقتصادی به نقل از رویترز، دیوید تاویل، رئیس شرکت سرمایه گذاری “مگلان کپیتال” پیش بینی کرد که تقاضای بالا، تورم و فشار سهامداران بر بزرگترین شرکت های نفتی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای می تواند منجر به بحران عرضه نفت و قیمت بالای 100 دلار تا 3 سال آینده شود.

تاویل مدتی است که در اظهارات خود صعودی بودن روند قیمت نفت را پیش بینی کرده است و می گوید به زودی به 100 دلار در هر بشکه خواهد رسید.

وی در گفتگو با فاکس بیزنس گفت: در کوتاه مدت، قیمت نفت فضای بیشتری برای افزایش دارد، نه فقط از نظر تورمی بلکه از نظر تقاضا.

رئیس شرکت آمریکایی “مگلان کپیتال” همچنین گفت که قیمت های نفت “از حالا به طور مداوم و قابل توجهی تا پایان سال” افزایش می یابد.

به گفته تاویل، علاوه بر این، به دلیل فشار سهامداران و محیط زیست، ممکن است عرضه نفت از سوی بزرگترین شرکت های نفتی نیز کاهش یابد.

وی در ادامه تاکید کرد که نگرانی های زیست محیطی و اجتماعی و فشار حاکمیتی در ایالات متحده برای حرکت به سمت تجدیدپذیرها و دور شدن از سوخت های فسیلی، همچنین می تواند منجر به کاهش عرضه و بحران در سال های آینده شود.

بزرگترین معامله گران کالاهای مستقل در جهان نیز درباره قیمت نفت پیش بینی کرده اند که صعودی خواهد بود و نفت 100 دلاری را رد نمی کنند.

مدیران ارشد شرکت های Trafigura، Vitol و Glencore در اجلاس جهانی FT Commodities پیش از این گفته بودند که اگرچه ممکن است نفت به یک ابرچرخه جدید انتقال نیابد اما باز هم قیمت ها به دلیل افزایش تقاضا و محدودیت عرضه، از سطح فعلی افزایش می یابند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *