دسته‌ها
Uncategorized

علاقه شرکت‌های ایرانی برای ساخت بخشی از بزرگراه شمال به جنوب ارمنستان- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی


به گزارش خبرگزاری اخبار اقتصادی، رسانه های ارمنستان اعلام کردند که واهان کروبیان، سرپرست وزارت اقتصاد ارمنستان و عباس بدخشان ظهوری، سفیر ایران در ارمنستان روز گذشته در ایروان در مورد لزوم همکاری اقتصادی بیشتر با تمرکز بر تجارت، صنعت (از جمله صنایع شیمیایی) ، داروسازی و گردشگری گفتگو کردند.

براساس بیانیه منتشر شده از سوی دفتر کروبیان، وی اعلام کرد که توافق نامه های متعددی با هیئت های بازدید کننده در ارمنستان در مورد گسترش همکاری های اقتصادی حاصل شده است.

به گفته این مقام ارمنستان، به زودی سفر کاری نمایندگان چندین شرکت داروسازی این کشور به ایران برای بحث در مورد همکاری بیشتر برنامه ریزی شده است.

این وزیر موقت با بیان اینکه راه اندازی پرواز مستقیم به توسعه روابط دو کشور کمک می کند، بر لزوم پروازهای مستقیم از ایروان به اصفهان تأکید کرد.

سفیر ایران نیز پیشنهاد تشکیل یک کارگروه مشترک بین آژانس های این کشور و کمیته گردشگری ارمنستان را داد. این کارگروه بسته های مشترک گردشگری را برای جذب گردشگران از اروپا تهیه خواهد کرد.

ظهوری گفت که شرکت های ساختمانی ایرانی علاقه مند به مشارکت در برنامه های ساخت و بازسازی بخش سیسیان-کاجاران از بزرگراه شمال به جنوب ارمنستان هستند.

در این دیدار، کروبیان بر اهمیت پروژه کریدور حمل و نقل بین المللی “خلیج فارس-دریا” تأکید کرد و برای تسهیل اجرای این پروژه ابراز تمایل کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *