دسته‌ها
Uncategorized

ایران 69 میلیون بشکه نفت آماده برای صادرات دارد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی


 به گزارش خبرگزاری اخبار اقتصادی به نقل از اویل پرایس، تخمین زده می‌شود ایران 69 میلیون بشکه نفت در ذخایر شناور خود بر روی نفتکش‌ها داشته باشد تا به محض برداشته شدن تحریم‌های آمریکا به دست خریداران آن برسند.

 جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی اخبار اقتصادی بخوانید.

 سیتی گروپ طی یادداشتی در روز دوشنبه اعلام کرد ایران احتمالاً حدود 65 میلیون بشکه نفت بر روی دریا ذخیره کرده و 54 میلیون بشکه هم در ذخایر ساحلی خود دارد.

 ایران و آمریکا از ماه گذشته در حال برگزاری مذاکرات غیر مستقیم در وین هستند تا به راه‌هایی برای بازگشت به قرارداد اتمی برجام برسند. جو بایدن تمایل خود را برای بازگشت به قرارداد برجام اعلام کرده ولی به شرطی که ایران به تعهدات خود عمل کند. ایران هم به نوع خود اعلام کرده تنها پس از برداشته شدن تحریم‌ها تعهدات خود را عملی خواهد کرد.

 در صورت رسیدن به یک قرارداد و پس از برداشته شدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران، ایران می‌تواند نفت خود را طی 10 تا 20 روز به بازارهای بزرگ دنیا از جمله هند و چین صادر کند.

 طبق گفته ریچارد متیوز، مدیر تحقیقات در شرکت «گیبسون شیپ بروکرز»، خالی شدن ذخایر نفت شناور ایران پس از برداشته شدن تحریم‌ها یک شبه امکان پذیر نیست. کانال‌های پرداخت هم باید برقرار شوند و خریداران باید اطمینان حاصل کنند که قانونی نفت ایران را می‌خرند. به این ترتیب ذخایر نفت ایران طی چند ماه و به صورت تدریجی وارد بازار می‌شوند.

 انتهای پیام/76

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *