دسته‌ها
Uncategorized

سقوط 15 درصدی ارزش بیت کوین تنها چند روز پس از ثبت رکورد قیمت- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی


به گزارش خبرگزاری اخبار اقتصادی به نقل از راشاتودی، تنها چند روز پس از آنکه قیمت بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال در جهان، یک رکورد دیگر را ثبت کرد، شاهد سقوط بیش از 15 درصد بود که بزرگترین افت طی بیش از 7 هفته محسوب می شود.

این رمز ارز تا ساعت 7 صبح امروز (یک شنبه) به وقت گرینویچ با کاهش 9.72 درصدی  به 56074 دلار رسید. قیمت بیت کوین با 15.1 درصد کاهش به 51707.51 دلار رسیده بود.

دیگر دارایی های دیجیتال نیز شاهد کاهش قیمت در معاملات امروز بودند. اتر، دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ جهان، با بیش از 10 درصد کاهش به 2216 دلار رسید. ریپل با افت 20 درصدی به 1.35 دلار کاهش یافت.

هفته گذشته، بیت کوین پیش از آغاز معامله در بورس ارزهای رمزنگاری شده Coinbase Global در Nasdaq، به بالاترین رقم خود یعنی 64870 دلار رسید.

بر اساس این گزارش، ارزش بازار این ارز رمزنگاری شده در جهان پس از افزایش بیش از 800 درصدی در سال گذشته، به 1 تریلیون دلار رسید.

اندکی پس از آنکه بانک مرکزی ترکیه استفاده از ارزهای رمزپایه و دارایی های رمزنگاری شده برای خرید کالا و خدمات را ممنوع کرد، بیت کوین ضرر 4 درصدی خود را که در اوایل این هفته ثبت شده بود، افزایش داد.

به گفته این تنظیم کننده، استفاده از ارزهای دیجیتال باعث خسارت “جبران ناپذیر” و خطرات معاملاتی می شود.

گفته می شود که این سقوط قیمت بیت کوین ممکن است به دلیل احتمال اقدام خزانه داری آمریکا برای سرکوب اقدامات پولشویی که از طریق دارایی های دیجیتال انجام شده است، صورت گرفته باشد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *