دسته‌ها
Uncategorized

برکناری مشاور رئیس جمهور کره جنوبی به علت بالابردن اجاره آپارتمانش- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی


به گزارش خبرگزاری اخبار اقتصادی به نقل از رویترز، مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی روز دوشنبه مشاور عالی سیاست اقتصادی خود را به دلیل افزایش قیمت اجاره آپارتمان خود در منطقه مرفه نشین “گانگنام” سئول در میان خشم عمومی نسبت به افزایش سرسام آور قیمت مسکن اخراج کرد.

کیم سانگ جو در ماه ژوئیه دو روز قبل از آنکه قانون سقف 5 درصدی برای افزایش اجاره بها اعمال شود، اجاره خانه خود را حدود 14 درصد افزایش داده بود.

بر اساس این گزارش، اعمال قانون سقف اجاره بها بخشی از تلاش های دولت کره جنوبی برای حمایت از مستاجران در برابر افزایش غیر منطقی اجاره تصویب شده است.

کیم در یک نشست مطبوعاتی گفت: من بسیار متاسفم که در این زمان سخت که ما باید همه تلاش خود را برای ریشه کن کردن نوسانات املاک و مستغلات انجام دهیم، مردم را ناامید کرده ام.

کیم از زمان روی کار آمدن مون در ماه مه 2017، ابتدا به عنوان رئیس ضد انحصار و سپس مشاور ارشد سیاست اقتصادی، به رئیس جمهور خدمت کرده بود.

رئیس دفتر ریاست جمهوری کره اعلام کرد که کیم جای خود را به لی هو سونگ، دبیر ارشد اقتصادی مون، داده است.

براساس آمار سایت Numbeo، قیمت مسکن در سئول از سال 2017 تاکنون بیش از 50 درصد افزایش یافته است که یکی از سریعترین رشد قیمت ها در جهان محسوب می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *