دسته‌ها
Uncategorized

کشور نیازمند دولت جوان، متعهد و ایران‌دوست است- اخبار راه و مسکن – اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی


فرشید پورحاجت  در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری اخبار اقتصادی با اشاره به نامگذاری امسال به نام  «سال تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» از سوی رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: سال 1399 با همه سختی ها و دشواری ها به پایان رسید. علیرغم شعارها و سخنان دولتی‌ها گشایش چشمگیری در امر تولید و تقویت بخش خصوصی اتفاق نیفتاد.

وی افزود: بی جهت نیست که رهبر معظم انقلاب سال جدید و قرن نو خورشیدی را سال تولید،پشتبانی ها و رفع موانع نام گذاری کردند، چراکه استقلال و امنیت واقعی هر کشوری در داشتن تولید ثروت و سرمایه خلاصه می شود.

وی با بیان‌ این‌که اساس یک دولت ملت نیرومند را می توان در اقتصاد تولیدی و تقویت بخش خصوصی شناخت، تصریح کرد: طی چند دهه اخیر فارغ از هرگونه ارزش گذاری جناح بندی ،عموما دولت ها در تحقق اقتصاد تولید محور ناکام ماندند.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان تاکید کرد: اساس هرگونه توسعه‌ای چه در بعد اجتماعی،سیاسی و فرهنگی بستگی به توسعه زیرساخت‌ها، امکانات، تقویت نهادهای نیرومند اقتصادی تعریف و در یک کلام توسعه اقتصاد دارد. از سوی دیگر زیربنای پیشرفت،رفاه و آسایش هر جامعه ای اقتصاد تولید محور است.

پورحاجت یادآور شد: اما جوامع نفت خیز دچار نوعی اعتیاد خطرناک مزمن شدند و دولت‌ها به دلیل درآمدهای نفتی اصولا علاقه‌ای به اجرای سیاست های تشویقی و رفع موانع تولید ندارند.

وی اضافه کرد: ویژگی مهلک اقتصاد نفت محور گسترش دولت رانتی نفتی و اقتصاد تک محصولی است. جهش اقتصادی در چنین شرایطی که تمام ارکان های اقتصاد دولتی نفتی معتاد به طلای سیاه شده و همچون خونی در رگ های اقتصاد دولتی است نیازمند یک اراده و عزم راستین و استفاده از نیروهای جوان ،متعهد و ایران دوست است.

وی با اشاره به این‌که امروز نیاز به یک خانه تکانی اساسی پیش از پیش احساس می شود، اظهار کرد: همانگونه رهبر معظم انقلاب فرمودند یک دولت جوان با انگیزه می‌تواند در جهت رفع موانع تولید،بهبود فضای کسب و کار،ایجاد و تدویت یک سیاست راهبردی منطقه ای ایران گرا محور و دیپلماسی فعال به خصوص در امر ترانزیت کالا و انرژی منویات ایشان را محقق سازد.

وی افزود: دولت آینده ایران راهی ندارد مگر تغییر اساسی در نگاه های راهبردی و استراژیک. تقویت تولید و جهش اقتصادی امکان پذیر است به شرطی که نخست جراحی بزرگ در دولت ایجاد کنیم. شفافیت،تضمین امنیت برای سرمایه گذار،ایجاد فضای رقابت منصفانه و کوچک کردن هر چه بیشتر اقتصاد دولتی خسته بی در و پیکر شرط اصلی رسیدن و تحقق اهداف بلندی چون جهش اقتصادی و تولید محور است.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان ادامه داد‌: قطعا ادامه وضع موجود دیگر به صلاح منافع ملی ایران نیست 8 سال سرنوشت ساز و مهم تنها با شعار و گفتار درمانی و دیپلماسی اشتباه بیگانه محور سپری شد نه تنها چرخ اقتصاد کشور نچرخید بلکه رکود اقتصادی بی سابقه ای را شاهد بودیم،بسیاری از کارفرمایان ورشکست و در نتیجه کارگران بیکار شدند،تورم و سقوط ارزش پول روی داد. بنابراین دولتی کلان نگر،توسعه گر و آشناتر با منافع ملی ایرانیان نیاز مبرم امروز ایران است. 

وی تاکید کرد: دولتی سازنده و سختکوش که بتواند فارغ از هیاهوی های سیاسی و جناحی معطوف به امر ساختن ایران با آرمان بزرگ، دوباره می سازمت وطن باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *