دسته‌ها
Uncategorized

قیمت جهانی طلا امروز 99/12/29- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی


به گزارش خبرگزاری اخبار اقتصادی به نقل از رویترز، در حالی که فدرال رزرو در پایان نشست این هفته خود نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کرده و بر پایین نگه داشتن نرخ بهره تا سال 2023 تاکید کرده است و در شرایطی که با افزایش انتظارات تورمی اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا بالا رفته، قیمت فلز زرد روز جمعه شاهد افزایش بود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.39 درصد افزایش به 1743 دلار و 20 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه ژوئن با 0.68 درصد افزایش به 1744 دلار و 30 سنت رسید.
بانک مرکزی آمریکا اعلام کرده که اقتصاد این کشور در مسیر ثبت سریعترین رشد حدود 40 دلار گذشته قرار دارد، اما سیاستگذاران متعهد شده اند که به رغم بالا رفتن تورم، نرخ بهره را همچنان در نزدیکی صفر نگه دارند.
همچنین افت ارزش دلار امروز سبب شده تا طلا برای خریدارانی که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند ارزان تر شود.
نتایج نظرسنجی رویترز نشان می دهد دو سوم شرکت های ژاپنی انتظار دارند بانک مرکزی این کشور افزایش نرخ بهره بلندمدت را محدود کند و نرخ آن را ثابت نگه دارند.
در اولین نشست چهره به چهره مقامات ارشد آمریکایی و چینی از زمان روی کار آمدن دولت بایدن که در آلاسکا برگزار شد دو طرف به شدت مواضع یکدیگر در خصوص مسائل مختلف داخلی و بین المللی را هدف انتقاد قرار دادند.
انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *