دسته‌ها
Uncategorized

تجارت انگلیس با اتحادیه اروپا بیشترین سقوط از سال 1997 را تجربه کرد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی


به گزارش خبرگزاری اخبار اقتصادی به نقل از راشتودی، براساس اطلاعاتی که روز جمعه توسط دفتر آمار ملی انگلیسONS  منتشر شد، صادرات و واردات از انگلیس به اتحادیه اروپا در ژانویه یعنی اولین ماه روابط تجاری جدید پس از برگزیت شاهد کاهش شدیدی بود.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی اخبار اقتصادی بخوانید. (کلیک کنید)

این داده ها همچنین نشان داد که صادرات کالاهای انگلیس به اتحادیه اروپا، به استثنای طلای غیرپولی و سایر فلزات گرانبها در ژانویه 40.7 درصد و واردات 28.8 درصد سقوط کرد.

به گفته دفتر آمار ملی انگلیس، این ارقام “بزرگترین” سقوط ماهانه از زمان شروع ثبت ارقام در سال 1997 محسوب می شود.

این دفتر قبلاً هشدار داده بود که بحران ویروس کرونا، تشخیص میزان تاثیر برگزیت و قوانین جدید گمرکی روی تجارت انگلیس را در داده های ماه ژانویه دشوار می کند.

با این حال، علائم و نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد این تجارت در ابتدای سال آسیب دیده است.

در بیانیه دفتر آمار ملی انگلیس آمده است: شواهد خارجی نشان می دهد که علت کندی تجارت کالا در اوایل ژانویه 2021 می تواند اختلال ناشی از پایان دوره انتقال برگزیت باشد.

بر اساس این گزارش، شرکت ها پیش از پایان دوره گذار برگزیت در حال ذخیره سازی بودند و ممکن است به جای خرید کالاهای جدید در ژانویه از ذخیره خود استفاده کرده باشند.

داده های رسمی روز جمعه نشان داد که اقتصاد انگلیس در ماه ژانویه نسبت به ماه دسامبر با رکود شدید 2.9 درصدی روبرو شده است چرا که این کشور درپی شیوع ویروس جدید کرونا باز هم مجبور به تعطیلی کسب و کارها شده است.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *