دسته‌ها
Uncategorized

تلاش بیت کوین برای ورود به کانال ۶۰ هزار دلاری


بر اساس گزارش اخبار اقتصادی، طلا و دلار در روزی که گذشت با روند کاهشی روبه رو شدند اما قیمت نفت با روند افزایشی همراه بود.

براساس گزارش کیتکو، قیمت طلا و نقره در معاملات روز پنج شنبه در آمریکا تغییر نکرد. سودهای اولیه نیز با بازدهی اوراق قرضه دولت آمریکا دوباره افزایش پیدا کرد و با سودهای خوب در بازار سهام آمریکا جبران شد.

با این وجود ، ضعف شاخص دلار آمریکا و بالاتر رفتن قیمت نفت خام ، ضرر در فلزات گرانبها را تا حدی کنترل کرد. معاملات آینده طلا در آوریل(اردیبهشت) با 1.00 دلار افزایش در 1722.80 دلار و نقره می(خرداد) با 0.05 دلار افزایش، 26.18 دلار در هر اونس معامله شد.

به نظر می رسید بازده اوراق خزانه داری آمریکا در پایان این هفته تثبیت شده باشد اما با پیشرفت معاملات روز پنجشنبه ، دوباره شروع به افزایش کرد. بازده 10 ساله خزانه داری ایالات متحده ، در معاملات ایالات متحده 1.535 درصد است.

از سوی دیگر بازدهی اوراق در هفته های اخیر با نگرانی در مورد تورم که موجب نگرانی های  شده است، در حال افزایش است، زیرا اقتصادهای بزرگ جهان در سال گذشته پو لهای خود را وارد اقتصاد کشور خود کرده اند. البته باید گفت که هنوز تاثیرات تورم در کشورهای مختلف دیده نشده است.

همچنین در روزی که گذشت قیمت طلای نقدی با کاهش ۱.۸ دلار یا ۰.۱ درصد به قیمت هزار و ۷۲۵ دلار رسید. در همین روز شاخص دلار آمریکا با کاهش ۰.۴۴ واحد یا ۰.۴۸ درصد به ارزش ۹۱.۳۸۸ واحد رسید.

طلا

افزایش قیمت نفت

براساس گزارش اینوستینگ، روز پنجشنبه ، پس از افت قیمت در اوایل هفته ، نفت به نوسانات افزایشی خود بازگشت ، چون رئیس جمهور جو بایدن با امضای لایحه کمک مالی کرونا ، قیمت سهام و کالاها را با وعده واکسیناسیون و بازگشایی اقتصادی بهبود داد.

محرک 1.9 تریلیون دلاری بایدن ، یکی از بزرگترین بسته های نجات اقتصادی در تاریخ آمریکا بوده است و این اتفاق موجب شد قیمت نفت در روز به بیش از 3 درصد کاهش پیدا کند.

معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت معامله شده در نیویورک ، معیار نفت خام ایالات متحده ، پس از رسیدن به بالاترین سطح 66.08 دلار ، به 66.02 دلار رشد کرد که 1.58 دلار یا 2.5 درصد رشد داشت.

در معاملات جهانی لندن ، معیار جهانی نفت خام، به عبارت دیگر نفت خام برنت، با قیمت 69.63 دلار معامله شد و 1.73 دلار یا 2.5 درصد رشد کرد. برهمین اساس قیمت برنت در بالاترین سطح روزانه 69.66 دلار قرار گرفت و در هفته به سمت افزایش 0.4 درصدی حرکت کرد.

 

تلاش بیت کوین برای رسیدن به ۶۰هزار دلار

همچنین بر اساس گزارش کوین دسک، بیت کوین با افزایش ۳.۸۴ درصدی به قیمت ۵۷ هزار و ۸۲۸ دلار رسید. به نظر می رسد در روزی که گذشت بیت کوین در تلاش بود که وارد کانال ۶۰ هزار دلاری شود.

بیت کوین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *