دسته‌ها
Uncategorized

تحقیقات درباره تبعیض نژادی فیس‌بوک شروع شد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی


به گزارش خبرگزاری اخبار اقتصادی، وکلای سه متقاضی کار و یکی از  مدیران شرکت آمریکایی فیس بوک که می گویند این شرکت علیه آنها تبعیض آمیز رفتار کرده است، روز جمعه به رویترز اعلام کردند که یک سازمان دولتی تحقیقات درباره تبعیض نژادی در فرایند استخدام و ارتقای شغلی این شرکت را شروع کرده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی اخبار اقتصادی بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس این گزارش، کمیسیون فرصت های برابر شغلی(EEOC)  آمریکا این تحقیقات را “سیستمیک” عنوان کرده است که نشان می‌دهد به سیاست های شرکت فیس بوک در ایجاد تبعیض گسترده مشکوک شده است.

این کمیسیون به طور معمول اختلافات را از طریق میانجیگری یا اجازه دادن به شکایت کنندگان برای شکایت از کارفرمایان حل می کند.

اما مقامات کمیسیون فرصت های برابر شغلی چند مورد اندک را “سیستمیک” عنوان کرده اند و این به بازرسان این امکان را می دهد تا در تحقیقات خود داده های این شرکت را تجزیه و تحلیل کنند و به طور بالقوه دادخواست گسترده تری را ارائه دهند که به نمایندگی از کل کارکنان این شرکت باشد.

اسکار ونسزی جونیور، مدیر برنامه عملیات فیس بوک و دو متقاضی کار که از سوی این شرکت رد شده بودند در ژوئیه گذشته شکایت خود را در کمیسیونEEOC  مطرح کردند و سومین متقاضی کار رد شده نیز در ماه دسامبر به این پرونده پیوست.

آنها مدعی هستند که فیس بوک با تکیه بر ارزیابی ذهنی و ترویج کلیشه های نژادپرستانه، علیه کاندیداها و کارمندان سیاه پوست تبعیض قائل می شود.

کمیسیون فرصت های برابر شغلی ادعاهایی را علیه فیس بوک مطرح نکرده است. تحقیقات این کمیسیون ممکن است ماه های بیشتری طول بکشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *