دسته‌ها
Uncategorized

شوک به بازار بیت کوین و طلا


براساس گزارش اخبار اقتصادی، در حالی که فعالیت های اقتصادی آمریکا همراه با کاهش مداوم موارد مبتلا کرونا روبرو شده و استفاده از واکسن باعث امیدواری به رشد بیشتر شد، میزان استخدام در ماه فوریه(بهمن) افزایش یافت.

وزارت کار روز جمعه گزارش داد که لیست اشتغال غیر کشاورزی برای ماه 379هزار جهش کرده و نرخ بیکاری به 6.2٪ کاهش یافته است. این در مقایسه با انتظارات 210هزار شغل جدید و ثابت نگه داشتن نرخ بیکاری آمار خوبی بوده است.

براساس گزارش مارکت واچ، در روزی که گذشت قیمت طلا آتی در زیر هزار و ۷۰۰ دلار آرام گرفت. این قیمت برای شاخص طلا، ۹ ماه است که تجربه نشده است. بازده 10 ساله خزانه داری أوراق خزانه داری ایالات متحده جمعه پس از آنکه گزارش مشاغل فوریه فراتر از انتظارات قرار گرفت ، جهش پیدا کرد و عملکرد آن را به بالاترین سطح خود در سال جاری رساند.

بازده اسکناس اوراق خزانه داری 10 ساله پس از رسیدن به بالاترین سطح 1.626 درصدی در  صبح با 1.617٪ معامله شد. بازده اوراق خزانه 30 ساله به 2.34٪ افزایش یافت.

قیمت طلا همچنان تحت فشار است و پایین تر از سطح 1700 دلار افت می کند زیرا آمریکایی ها بیشتر از حد انتظار در ماه فوریه کار می کنند.

بازار طلا قبل از آخرین آمار اشتغال تحت فشار بود و در واکنش اولیه قیمت بیشتری را از دست داد. معاملات آتی طلای آوریل آخرین قیمت هر اونس 1685.60 دلار معامله شد که به طور تقریبی یک درصد کاهش در روز داشت.

نه تنها داده های اصلی رشد شغلی بهتر از حد انتظار را در ماه گذشته نشان دادند ، بلکه در این گزارش آمده است که نرخ بیکاری نیز کاهش یافته و به 6.2٪ کاهش یافته است ، در حالی که در ژانویه 6.3٪ بود. این در حالی است که اقتصاددانان انتظار داشتند نرخ بیکاری بدون تغییر بماند.

شاخص دلار نیز با افزایش ۰.۳۱۹ واحد یا ۰.۳۴ درصد به ارزش ۹۱.۹۵۷ واحد رسید.در حال حاضر قیمت هر طلای نقدی با یک دلار و ۷۰ سنت یا ۰.۱ درصد به قیمت ۱۶۹۸ دلار رسید.

بازار

نوسانات قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین (BTC) در 5 مارس(۱۵ اسفند) در حالیکه شاخص دلار آمریکا (DXY) به بالاترین سطح از نوامبر سال 2020 رسیده است ، روند کاهشی خود را به زیر ۴۹ هزار دلار می رساند.

در همین حال ، احتمال افزایش شاخص ها در بازار سهام موجب فشار رو به پایین به بیت کوین شده است و باعث عقب نشینی کل بازار ارزهای رمزپایه می شود.

براساس گزارش کوین دسک، بیت کوین در روز جمعه در حال سقوط بود ، حتی پس از اینکه مایکرواستراتژی مایکل سیلور، که طی سال گذشته به یکی از بزرگترین خریداران بزرگترین ارز رمزنگاری شده در جهان تبدیل شده است از خرید 10 میلیون دلار بیت کوین اضافی خبر داد.

تقاضای نهادی برای بیت کوین از سرمایه گذاران و شرکت های بزرگ عامل اصلی افزایش قیمت در سال گذشته بوده است: ارز رمزنگاری شده امسال پس از چهار برابر شدن در سال 2020 65٪ افزایش یافته است.

در حال حاضر قیمت قیمت بیت کوین با افزایش ۲.۵۱ درصد به قیمت ۴۹ هزار و ۲۵۴ دلار رسید.

بازار

شوک بر بازار نفت

براساس گزارش اویل پرایس، قیمت برنت بعد از اینکه اوپک پلاس تصمیم گرفت که تولیدات خود را کاهش دهد، روند افزایشی به خود گرفت.  جمعه ، 5 مارس 2021 ، نفت پس از اینکه اوپک پلاس تصمیم گرفت تا کاهش تولید را برای یک ماه دیگر ادامه دهد و بازار نفت را شگفت زده کند. WTI و Brent بیش از 4٪ رشد کردند.

قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدییت با افزایش ۲.۳۲ دلار یا ۳.۶۳ درصد به قیمت ۶۶ دلار و ۱۴ سنت رسید. همچنین قیمت برنت نیز با افزایش ۲.۶۹ دلار یا ۴.۰۳ درصد به قیمت ۶۹ دلار و ۴۳ سنت رسید.

بازار

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *