دسته‌ها
Uncategorized

توئیت ایلان ماسک علیه قیمت بیت کوین و اتریم


به گزارش اخبار اقتصادی، قیمت بیت کوین از ابتدای سال میلادی 56 درصد رشد داشته است. طی یک سال گذشته نیز قیمت بیت کوین بیش از چهار برابر شده است.

قیمت بیت کوین وقتی وارد کانال 57 هزار دلار شد با یک واکنش روبرو شد. ایلان ماسک که با خرید خود قیمت این ارز دیجیتالی را از کنج نزولی خارج کرد در توئیتی در پاسخ به پیتر شف نوشت:پول فقط داده‌ای‌ است که به ما اجازه می‌دهد از مشکلات مربوط به مبادلات جلوگیری کنیم. با توجه به این موضوع، قیمت بیت کوین و اتریوم بالا به نظر می‌رسند. 

 پیتر شف که یک سرمایه‌گذار در بازارهای دارایی سنتی است با اشاره به دیدگاه ماسک درباره بیت کوین اعتقاد دارد بازار طلا از بازار بیت کوین و ارزهای فیات بهتر است.(ارز فیات به پول دولتی یک کشور می‌گویند که پشتوانه‌ی فیزیکی مانند طلا ندارد و از طرف بانک مرکزی مدیریت می‌شود درواقع پول فیات همان پول ملی کشورها است.)اما ایلان ماسک، دومین فرد ثروتمند جهان می گوید خرید بیت کوین تنها اندکی از نگهداری پول نقد مفیدتر است.

Capture

مکش 421 میلیون دلاری در یک روز

خبر دیگر درباره بازار بیت کوین به اولین صندوق معاملاتی بیت کوین (ETF) در آمریکای شمالی بازمی‌گردد. این صندوق از زمان آغاز معاملات روز پنجشنبه 421 میلیون دلار دارایی جمع کرده است.

صندوق قابل معامله بیت کوین صندوقی است که داخل آن مقدار زیادی بیت کوین قرار دارد و سهام آن صندوق بر اساس قیمت بیت کوین بالا و پایین می‌شوند و سرمایه‌گذاران می‌توانند بدون فرایندهای پیچیده صرافی‌ها و تجارت‌های بدون قانون، با استفاده از ETF خریدوفروش خود را انجام دهند.

یکی از انواع این صندوق‌ها در کانادا راه‌اندازی شده که در ساعت اولیه 80 میلیون دلار و ظرف یک روز 421 میلیون دلار سرمایه جمع کرده است. برخی دلیل چنین استقبالی را ناشی از خوش‌بینی به آینده قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی می‌دانند. مورگان استنلی ، اخیراً گزارشی در مورد اینکه چرا رمزنگاری از سایه بیرون آمده منتشر کرده و نوشت:”ما دلایل اساسی برای این باور داریم که – فارغ از اینکه قیمت بیت کوین در چه مرحله‌ای قرار خواهد گرفت – ارزهای رمز پایه اینجا هستند تا به‌عنوان یک کلاس دارایی جدی باقی بمانند.”

درواقع ازآنجایی‌که مؤسسات بیشتری از نگهداری و ارز رمزنگاری‌شده پشتیبانی می‌کنند ، احساسات بازار پیرامون این دارایی‌های دیجیتالی همچنان رشد می‌کنند حتی اگر قیمت بیت کوین برای متوسط سرمایه‌گذار خرده‌فروشی بسیار گران باشد.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *