دسته‌ها
Uncategorized

صادرات گاز روسیه به فرانسه 1.5 برابر شد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی


به گزارش خبرگزاری اخبار اقتصادی به نقل از خبرگزاری تاس، شرکت گازپروم روسیه روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که صادرات گاز به فرانسه از ابتدای سال تقریباً 1.5 برابر افزایش یافته است. این در حالی است که ذخایر موجود در مخازن زیرزمینی فرانسه به زیر 30 درصد رسیده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی اخبار اقتصادی بخوانید. (کلیک کنید)

تولید کننده برتر گاز روسیه در این بیانیه نوشت: تقاضا برای گاز طبیعی در کشورهای اروپایی با وجود زمستان سرد در حال افزایش است. ذخایر موجود در مخازن زیرزمینی اروپا نیز رو به کاهش هستند.

گازپروم گفت: طبق آمار زیرساخت گاز اروپا، میزان ذخایر گاز در مخازن زیرزمینی فرانسه کاهش یافته و به زیر 30 درصد رسیده است.

این شرکت هفته گذشته اعلام کرد که آلمان در ده روز اول فوریه خرید گاز روسیه را 47.8 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش داده و افزود که زمستان سرد تقاضای گاز در اروپا را افزایش داده است.

این هلدینگ قبلاً اعلام کرده بود که صادرات گاز توسط گازپروم به کشورهای غیر عضو سازمان کشورهای مستقل همسود از 1 ژانویه تا 15 فوریه با 36.5 درصد افزایش (یا 7.4 میلیارد متر مکعب) به 27.5 میلیارد متر مکعب افزایش یافت.

به طور خاص، خریدها توسط مصرف کنندگان بزرگ گاز روسیه مانند آلمان (35.5 درصد) ، ترکیه (30.5 درصد) ، ایتالیا (112.7 درصد) ، فرانسه (43.7 درصد) ، لهستان (63.7 درصد) و هلند (با 8.4 درصد) صورت گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *