دسته‌ها
Uncategorized

ریزش 6 هزار واحدی بورس تهران/ افت قیمت لیدرهای بازار


به گزارش اخبار اقتصادی ، شاخص کل بورس تهران در ابتدای معاملات بازار سرمایه قرمزپوش شد و با ریزش 6 هزار و 200 واحدی در سطح یک میلیون و 251 هزار واحد قرار گرفت.

شاخص کل هم‌وزن اما سبزپوش شد و با رشد 407 واحدی ، 437 هزار و 639 واحد را ثبت کرد. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص

نماد‌های فولاد، شستا، فارس بیش‌ترین تأثیر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

وضعیت نمادها در آغاز معاملات

بورس امروز هم همانند دو روز معاملاتی گذشته با افزایش عرضه و فشار فروش آغاز به کار کرد و شاهد افت قیمت حداکثری در اکثر نماد‌های بزرگ و شاخص ساز بخصوص در نماد‌های گروه بانکی هستیم.

برکت با قدرت به صف خرید نشست.

نماد خوش معامله گروه پالایشی، شبندر در محدوده مثبت بیش از ۲ درصد دنبال می‌شود و در قیمت ۲۶۰۵ تومان در حال داد و ستد است. شپنا در قیمت ۱۳۲۰ تومان داد وستد می‌شود. شتران در محدوده صفر تابلو قرار دارد.

افزایش عرضه و قدرت نمایی فروشندگان در نماد‌های گروه بانکی تمام نماد‌های این گروه را در محدوده منفی ۲ درصد قرار داده است، بطوری که شاهد شکل گیری صف فروش بیش از ۱۴۲ میلیون سهمی بروی نماد وبملت در قیمت ۴۰۷ تومان هستیم. وبصادر در قیمت ۲۶۶ تومان با صف فروش مواجه است.

در گروه فلزات اساسی نماد فولاد مبارکه در قیمت ۱۲۴۲ تومان دنبال می‌شود و افت بیش از ۱.۵ درصدی دارد. فملی در قیمت ۱۲۳۷ تومان با افزایش عرضه در محدوده منفی قرار گرفت و این در حالی است که شاهد آغازی مثبت در این نماد بودیم.

در گروه دارویی‌ها جو معاملات مثبت و پر تقاضا در اکثریت نماد‌ها دنبال می‌شود. برکت با بیشترین توجهات همراه است و سهم در سقف قیمت روزانه دنبال می‌شود. دیران رشد ۲ درصدی دارد و در قیمت ۲۶۴۷ تومان داد و ستد می‌شود. ددام رشد حداکثری و صف خرید دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *