دسته‌ها
Uncategorized

وام کم بهره برای ساخت مسکن نیروهای مسلح پرداخت می شود- اخبار راه و مسکن – اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی


به گزارش خبرگزاری اخبار اقتصادی، محمود شایان در آیین معارفه دو عضو جدید هیئت مدیره بانک مسکن با اشاره به اهم اقدامات بانک تخصصی مسکن در سال جاری اظهار کرد: افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن تا 400 میلیون تومان از محل حساب پس انداز جوانان از جمله مهم ترین تسهیلات حمایتی بانک مسکن برای ایجاد گشایش در بخش مسکن بود که در ماه های گذشته تصویب و ابلاغ شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی اخبار اقتصادی بخوانید. (کلیک کنید)

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه ای با ستاد کل نیروهای مسلح برای ساخت 41 هزار واحد مسکونی و پرداخت تسهیلات با نرخ سود تک رقمی ، اظهار کرد: با تایید بانک مرکزی قرار است این تسهیلات از طریق سپرده گذاری اشخاص حقوقی انجام شود.

به گفته وی انتشار اوراق رهنی به مبلغ 10 هزار میلیارد ریال، برقراری ETC با کمک وزیر راه و شهرسازی، تامین مالی ساخت چندین بزرگراه نیز از دیگر اقدامات مهم بانک مسکن در حوزه تامین مالی بوده است.

مدیر عامل بانک مسکن همچنین به امضای قرارداد تکمیل امور زیربنایی در دو شهر جدید پردیس و پرند اشاره کرد و افزود: از جمله مهم ترین اقدامات بانک مسکن در راستای تکمیل و تحویل واحدهای باقی مانده از مسکن مهر این دو قرارداد بوده است.

وی در عین حال اولین گام در حوزه تامین مالی به روش نوین را پروژه حرم تا حرم عنوان کرد و گفت: بانک مسکن در قالب این پروژه از طریق بازار سرمایه اقدام به تامین مالی 2هزار میلیارد ریالی کرده است؛ اقدامی که می تواند الگوی مناسبی برای تامین مالی به روش نوین در سایر پروژه ها باشد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی اخبار اقتصادی بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *