دسته‌ها
Uncategorized

دومین قاضی آمریکایی مانع اجرای دستور ترامپ علیه تیک تاک شد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، یک قاضی دیگر در ایالات متحده دوشنبه شب با صدور یک حکم اولیه مانع اجرای دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره اعمال محدودیت علیه شرکت چینی سازنده برنامه محبوب تیک تاک شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

کارل نیکولز، یک قاضی منطقه ای در ایالت واشنگتن، در شکایتی که توسط شرکت مادر تیک تاک یعنی بایت دنس علیه دولت آمریکا تنظیم شده بود، تحریم های وزارت بازرگانی آمریکا را لغو کرد.

این قاضی قبلاً در تاریخ 27 سپتامبر به طور جداگانه از اجرای دستور وزارت بازرگانی برای حذف برنامه گوشی تیک تاک در اپ استورهای اپل و گوگل جلوگیری کرده بود.

بیش از یک ماه پیش وندی بیلستون، یک قاضی منطقه ای در ایالت پنسیلوانیا در پرونده ای که توسط برخی از کاربران تیک تاک تنظیم شده بود، مانع محدودیت های مشابه علیه این برنامه که قرار بود از 12 نوامبر اعمال شود، شده بود.

سخنگوی شرکت سازنده برنامه تیک تاک گفت: خوشحالم که دادگاه با ما موافقت کرد و حکم اولیه را صادر کرد.

نیکولز که سال گذشته توسط ترامپ به عنوان قاضی منصوب شد، گفت که وزارت بازرگانی “احتمالاً از اختیارات قانونی خود در صدور ممنوعیت علیه تیک تاک فراتر رفته است” و با عدم بررسی گزینه های آشکار، به شیوه ای “خودسرانه” عمل کرده است.

ترامپ تیک تاک را متهم کرده است که این برنامه امنیت ملی آمریکا را تهدید کرده و داده ها را برای دولت چین از طریق شرکت مادر یعنی بایت دنس جمع آوری می کند. دولت چین و این شرکت نیز این ادعاها را رد کرده اند.

به گفته دولت پکن، جمع آوری داده های تیک تاک اقدامی استاندارد است که توسط هزاران برنامه در سراسر جهان صورت گرفته و اقدامات واشنگتن “سوءاستفاده آشکار” از قوانین مربوطه است.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *