دسته‌ها
Uncategorized

بازیگران اصلی بازار ارز


قیمت دلار در ریل کاهشی قرار می‌گیرد؟

به گزارش اقتصادنیوز، اگر یادتان باشد، صف های مقابل صرافی ها در نیمه تابستان، دلارهای 22 تا 23 هزار تومان را خریداری کرده بودند، وقتی قیمت توان افزایش نداشته باشد، بسیاری از خریداران آن زمان، متقاعد خواهند شد که زودتر در سود، دلار را به فروش رسانند. چرا که اگر سیگنال مثبتی از دولت بایدن به ایران صادر صادر شود و ریزش سراسیمه قیمت آغاز شود، دیگر نمی‌توان به راحتی دلار را نقد کرد، ضمن اینکه در قیمت های فعلی می‌توان با سود معامله را بست، در حالیکه بعدا تضمینی در این خصوص وجود ندارد.

خریداران دلار امیدوار باشند؟

پس خریداران دلار در محدوده بالای 20 هزار تومان باید امیدوار به پایداری وضعیت ایران در سیاست خارجی، حداقل در کوتاه مدت باشند.

اما بسیاری از آنها، احتمالا ریسک نخواهد کرد؛ و به بازار برای تبدیل به ریال مراجعه می‌کنند.

jFAldTRRLYed

دلار درجا می زند

فعلا دلار در کانال 26 هزار تومان درجا می‌زند و توان خروج از آن را ندارد. قیمت دلار که به کف کانال می‌رسد، خریدها افزایش می یابد، اما این افزایش هم به حدی نیست که حتی تا میانه کانال 26، دلار را همراهی کند. ضعف خریداران، اتفاقا نقش دلارهایی که اکنون در پستوی خانه ها قرار دارند را دوچندان می‌کند.

نشانه کاهشی قیمت دلار

دلار همچنان نسبت به درهم دارای حباب منفی است. در قیمت فعلی درهم، دلار تا 26،700 تومان توجیه دارد. اما در بازار آزاد 600 تومان ارزان‌تر است. اتفاقی که معمولا در پیش از انتخابات آمریکا رخ نمی‌داد. می‌توان چنین برداشتی را داشت که انتظارات منفی فعالان بازار در حال افول است. چرا که حتی خریداران به میزانی نیستند که دلار ارزان را (در قیاس با درهم) خریداری کنند.

 


این مطلب برایم مفید است
0


نفر
این پست را پسندیده اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *