دسته‌ها
Uncategorized

عضو هیات مدیره انجمن فولاد: مقصر اصلی التهاب بازار فولاد، وزارت صمت است- اخبار صنعت و تجارت – اخبار اقتصادی تسنیم


رضا شهرستانی در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم ادامه داد: معاونت امور معادن و صنایع وزارت صمت چگونه می تواند برای بازار فولاد وسایر صنایع تصمیم گیری کند در جایی که در زمینه اقتصادی،تولیدی و صنعتی تجربه ای نداشته است.متاسفانه وقتی قیمت ها دستوری می شود و برای هر کالایی سقف و کف گذاشته می شود این کار خودش زمینه ساز رانت است و عطش این بازار نیز هیچ وقت فروکش نخواهد کرد. فرض کنید قیمت دلار 25 هزار تومان است و اعلام می کنند دلار 19 هزار تومانی به عده ای فروخته می شود مشخص است که رانتی که وجود دارد برای خریدار جذاب است حتی اگر نیازی به آن کالا نداشته باشد.

عضو هیات مدیره انجمن فولاد افزود: در خصوص فولاد هم نه تنها شرکت فولاد مبارکه، بلکه همه مقصر هستند و مقصر اصلی هم کسی است که پایه را اشتباه گذاشته و آن، وزارت صمت است. فولاد مبارکه برای منافع سهامدران و توسعه شرکت این کار را انجام می دهد و در این میان افرادی هم از مچینگ استفاده می کنند و پیشنهادهای جذاب برایشان وجود دارد.

وی‌در پایان گفت: باید جلوی این رانت گرفته شود و وزارت صمت با قیمت گذاری های دستوری کاری را نه تنها پیش نمی برد بلکه مقابل توسعه صنعت فولاد و تولید کشور، سنگ اندازی می کند؛ تنها راه برای توسعه اقتصادی و صنعت فولاد این است که باید اقتصاد آزاد باشد تا با ایجاد رقابت واقعی، از صنعت حمایت شود و دست دلالان و رانت خواران کوتاه شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *