دسته‌ها
Uncategorized

تبعیض نژادی در بازار کار آمریکا افزایش یافت- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم


 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، فاصله بین نرخ بیکاری سیاه پوستان و سفیدپوستان در آمریکا در ماه اوت برای چهارمین ماه پیاپی افزایش یافته و به بیشترین حد طی 6 سال گذشته رسیده است.

 نرخ بیکاری برای سیاهپوستان در ماه اوت 1.6 درصد کاهش یافت و به 13 درصد رسید. این رقم در ماه جولای برابر با 14.6 بود. این در حالی است که نرخ بیکاری برای سفیدپوستان 1.9 درصد پایین آمده و به 7.3 درصد رسیده است. نرخ بیکاری سفیدپوستان آمریکا در جولای 9.2 درصد بود. نرخ بیکاری کل در آمریکا در ماه گذشته کاهش چشمگیری داشت و به 8.4 درصد رسید. این رقم در ماه جولای برابر با 10.2 درصد بود.

 فاصله 5.7 درصدی بین نرخ بیکاری سیاهپوستان و سفیدپوستان بیشترین رقم از دسامبر 2014 است. این رقم در ماه اوت 2019 به پایین ترین رکورد یعنی 2 درصد رسیده بود. فاصله نرخ بیکاری سفیدپوستان و سیاهپوستان در آمریکا در ماه آوریل یعنی زمانی که قرنطینه های اعمال شده جهت مهار گسترش ویروس کرونا باعث شد 20.8 میلیون شغل در آمریکا از بین برود، برابر با 2.5 بود.

 تبعیض نژادی در نرخ بیکاری آمریکا در ماه‌های اخیر با آغاز همه‌گیری ویروس کرونا مشهودتر بوده چون اقلیت‌های نژادی و زنان سهم بیشتری از تعدیل نیرو ها را تشکیل داده اند که باعث تشدید نابرابری اقتصادی در آمریکا شده است. این آمار در بحبوحه اعتراضات به خشونت پلیس علیه سیاه‌پوستان صورت گرفته و تبدیل به مسئله ای مهم در کمپین انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا شده است.

انتهای پیام/217

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *