دسته‌ها
Uncategorized

طوفان جسکون هول در بازار طلا؛ وقت خرید است؟


همزمان با سخنرانی رئیس فدرال رزرو رخ داد

به گزارش اقتصادنیوز، پاول در جکسون هول اعلام کرد که هدف تورمی روی «میانگین» 2 درصد تنظیم خواهد شد. در حالیکه در گذشته هدف تورمی 2 درصد بوده است. 

او صراحتا گفت: در سالیان گذشته تمرکز کمیته عملیات بازار باز FOMC بر روی تورم و شدت و ضعف آن که بوده است و قرار است تغییراتی در مبنای چشم اندازمان اعلام کنیم.

UyrfTwqtza3B
جروم پاول، رئیس فدرال رزرو

 

پاول البته تاکید کرد که اگر تورم از سطح «میانگین ۲٪» فراتر رود ، کمیته FOMC جهت تغییرات در سیاستهای مالی تردید نخواهند داشت. به گفته رئیس فدرال رزرو، سیاستگذار پولی آمریکا قصد دارد دوره تورم ضعیف را با تورمی بالای ۲٪ برای مدتی جبران کند. پاول ادامه داد: ما با رشد تورم هیچ مشکلی نخواهیم داشت و‌ حتی امیدوار به تقویت بازار کار از این طریق هم هستیم.

واکنش طلا به سخنان پاول

اونس طلا فورا از سخنان پاول استقبال کرد. در عرض 30 دقیقه، بهای هر اونس طلا در بازارهای جهانی از 1940 دلار تا بالای 1970 دلار جهش کرد. با این حال، معمولا پس از جهش‌های ناگهانی، بازار دچار نوسان می‌شود. طلا پس از لمس سطح 1974 دلاری، بار دیگر مسیر را برگشت و به کانال 1940 دلار سقوط کرد؛ یعنی بازگشت به سطح مقاومتی که با قدرت شکسته بود. برخی تحلیلگران معتقدند که با توجه به سخنرانی پاول، می‌توان دست به خرید زد. اما پیش‌بینی تکنیکال از روند ساعت‌های پیشرو تا حدودی خنثی است و بازار را غبارآلود نشان می‌دهد. با این حال افزایش انتظارات تورمی، به معنی ورود سرمایه جدید به پناهگاه امن است. 


این مطلب برایم مفید است
0


نفر
این پست را پسندیده اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *