دسته‌ها
Uncategorized

سیگنال ارزی همتی به سهامداران بورس


نرخ ارز نیما به نرخ ارز بازار نزدیک می شود

رییس کل بانک مرکزی در گفت و گوی تلویزیونی خود سه خبر مهم ارزی داد:نخست نزدیک کردن نرخ ارز در بازار نیما به نرخ ارز در بازار آزاد، حمایت از حذف دلار 4200 و سوم آمادگی این بانک برای یکسان سازی نرخ ارز پس از حذف ارز 4200.

نزدیک شدن نرخ نیما به نرخ بازار خبری است که بورس بازان در روزهای اخیر روی آن مانور زیادی داده اند و حتی برخی این خبر را عامل تقویت برخی نمادها عنوان می کنند.تایید این خبر از سوی همتی می تواند سیگنالی رسمی برای کسانی باشند که دنبال تایید این اتفاق بودند.

امکان دسترسی عمومی به نرخ نیما از طریق سامانه سنا حذف شده است و به همین دلیل تا قبل از تایید همتی این خبر غیر رسمی تلقی می شد.اما همتی علاوه بر تایید خبر بر ادامه این سیاست نیز تاکید کرد.

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه چند روز گذشته سامانه ‌نیما که مهمترین سامانه ساماندهی تبادل ارز میان صادرکنندگان و واردکنندگان است، در حال پیدا کردن توازن خود است گفت: سیاست من نزدیک شدن قیمت ارز نیمایی و ارز بازار آزاد است که در این روزها فاصله آن ها خیلی کم شده است و خیلی امیدوار هستم که این فاصله نزدیک تر شود. در این شرایط اگر مسئله ارز 4200 تومانی را حل شود ما آماده هستیم که ارز را تک نرخی کنیم.


این مطلب برایم مفید است
0


نفر
این پست را پسندیده اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *