دسته‌ها
Uncategorized

جنگ قیمتی دلار و طلا


وزارت کار آمریکا پنجشنبه،حدود 1.1 میلیون آمریکایی برای اولین بار تقاضای بیمه بیکاری کردند ، که از 971 هزار نفر در هفته قبل بیشتر بوده است.این رقم علاوه بر افزایش حدود 130 هزار نفری از سطح انتظارها نیز بالاتر بود.اقتصاددانان انتظار داشتند در هفته جاری 920 هزار نفر درخواست بیمه بیکاری داشته باشند.

با این خبر وضعیت طلا کمی بهبود یافت و اونس به بالاتر از سطح 1940 دلار صعود کرد زیرا این آمار نشان می دهد روند بهبود در اقتصاد آمریکا هنوز مطلوب نیست.

بالاترین قیمت لحضه‌ای دیروز  ۱۹۵۴ دلار بود و در نهایت قیمت اونس در بازار نیویورک  1948 بسته شد که در مقایسه با قیمت بسته شده چهارشنبه شب حدود ۲۰ دلار افزایش یافت

صندوق ها رای به سقوط می‌دهند

کاهش قیمت بیش از ۳ درصدی طلا در روز چهارشنبه نشان میدهد که موانع بسیار پیش پای رسیدن اونس به قیمت ۲۰۰۰ دلار وجود دارد. این کاهش قیمت چهارشنبه به گفته کیتکو برای برخی از مدیران صندوق مالی تعجب آور نبود.

سه روز پیش در روز ۳ شنبه، بانک آمریکا نظر سنجی مدیران صندوق خود را منتشر کرد. نتایج منتشر شده نشان می‌دهند که طبق نظر این مدیران پس از بازار فناوری بازار طلا دومین بازار مالی اشباع شده در ماه اوت است.‎ این گزارش نشان می دهد که از کل شرکت‌کنندگان‎ در نظرسنجی ، 31 درصد اظهار داشتند که قیمت ‎طلا بیش از حد افزایش یافته است.

چارت طلا

برخی تحلیل اعتقاد دارند رقیب اصلی طلا در این روزها دلار است اگر شاخص دلار بتواند بالای 93 خود را تثبت کند حرکت رو به جلو طلا به تاخیر می افتد اما اگر چنین اتفاقی رخ ندهد طلا مجددا رو به بالا می رود.

در حال حاضر سطح 1930 دلار برای اونس کف حمایتی مهمی توصیف می شود البته از آن طرف کارشناسان عقیده دارند طلا برای صعود دژ 1960 دلار را پیش رو دارد.

سایت کیتکو رابطه دلار و طلا را در دوران پاندمی جالب توصیف کرده زیرا در ابتدای این دوره هر دو پناهگاه بودند اما حالا صعود دلار خبر خوبی برای ساکنان پناهگاه طلا نیست.

ناظران می گویند باید صبر کرد و دید در رینگ مبارزه طلا و دلار کدامیک برنده خواهند بود؛تعیین کننده ظاهرا روند سیاست پولی آمریکا و البته ویروس کرونا است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *