دسته‌ها
Uncategorized

ونزوئلا واحدهای‌جدید تولید بنزین راه اندازی می‌کند- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم


 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، شرکت نفت دولتی ونزوئلا قصد دارد به منظور برطرف کردن کمبود بنزین در کشور، به زودی یک واحد دیگر تولید بنزین را راه اندازی کند. ونزوئلا بزرگترین ذخایر نفت خام جهان را در اختیار دارد.

 طبق اطلاعات مقامات شرکت نفت ونزوئلا و بر اساس مدارک داخلی، این شرکت طی دو هفته آینده یک واحد تولید بنزین را در مجتمع پالایشگاهی سی آر پی راه اندازی می کند. دو تاسیسات پالایش نفت خام هم در این هفته راه اندازی شده بود.

 ونزوئلا در حال حاضر از یک واحد در پالایشگاه آموی و یک واحد در پالایشگاه کاردون بنزین تولید می‌کند. پالایشگاههای آموی و کاردون در حال حاضر 135 هزار بشکه نفت در روز را پالایش می‌کنند. طبق گفته مدیرعامل شرکت ملی نفت ونزوئلا،  این سطح از تولید باید حفظ شود و به واحدهای دیگری هم برای تولید بنزین نیاز است.

 شرکت نفت ونزوئلا در اواسط جولای تولید بنزین از پالایشگاه کاردون را که در آن زمان تنها پالایشگاه فعال در ونزوئلا بود، آغاز کرد. حدود 1.3 میلیون بشکه در روز ظرفیت پالایشگاهی در ونزوئلا به خاطر کمبود نقدینگی، فروپاشی صنعت نفت و نبود سرمایه گذاری در بخش تعمیرات و نگهداری، متوقف مانده است.

 تعطیلی های ناشی از همه گیری ویروس کرونا در کشوری که از قبل هم با رکود شدید اقتصادی مواجه بود، تقاضا برای بنزین را پایین آورده ولی کمبود آن همچنان ادامه دارد.

 ونزوئلا اخیرا توانست بخشی از کمبود سوخت خود را با دریافت نفتکش‌های حامل بنزین و قطعات پالایشگاهی از ایران جبران کند. آمریکا به دنبال راهی برای متوقف کردن ارسال بنزین از ایران به ونزوئلا است.

 دولت نیکلاس مادورو تلاش کرد کمبود سوخت در کشور را با طرح جدید توزیع بنزین برطرف کند ولی این طرح هم نتوانست به صف های طولانی در پمپ بنزین های این کشور خاتمه دهد.

 انتهای پیام/56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *