دسته‌ها
Uncategorized

پرواز طلا برای ثبت رکورد تاریخی + نمودار


به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ قیمت اونس امر.ز از مرز 1900 دلاری نیز عبور کرد.

 

محرک جدید آمریکا و طلا

اکنون، ما منتظر حرکت ایالات متحده هستیم. انتظار می رود جمهوری‌خواهان در پاسخ به بحران کروناویروس در روزهای آینده بسته محرک بعدی را ارائه دهند. پیش بینی می شود این لایحه حدود یک تریلیون دلار ارزش مالی داشته باشد. هنوز جزئیات دقیق این بسته مالی مشخص نیست و احتمالا نمایندگان کنگره تا پیش از پایان تابستان آن را نهایی کنند. از آنجا که این بسته امیدواری و خوش‌بینی عمومی را تقویت می کند، باید از نظر تئوری برای قیمت طلا حاوی تاثیرات منفی باشد. اما اولین و بزرگترین محرک مالی مانع از صعود قیمت طلا نشد و در واقع از آن پشتیبانی نیز کرد. 

تاثیرات بر طلا

طلا در اثر واکنشی که مقامات کشورها به بحران مالی ناشی از کرونا از خود نشان دادند، طغیان کرد . این سطح از محرک های پولی و مالی بی سابقه بود. بانک های مرکزی نه تنها نقدینگی را تشدیدکردند بلکه نرخ های بهره را نیز کاستند. در کنار نرخ بهره منفی واقعی ، افزایش بدهی های عمومی و تشدید عدم اطمینان، محیط مناسبی برای پرواز قیمت طلا ایجاد می شود. 

با توجه به تزریق محرک مالی جدید و خطرات نزولی اقتصاد و چنین افراط مالی که تا حدودی قابل درک است ـ در برابر همه گیری کرونا و تعطیلی های عظیم اقتصاد و استغال ـ دولت باید بخوبی کمربند خود را محکم کند تا بتواند شاهد تضعیف دلار آمریکا و تقویت طلا باشد. 

طلا در آستانه رکورد تاریخی| پیش‌بینی و توصیه کارشناسان درباره آینده قیمت طلا


این مطلب برایم مفید است
8


نفر
این پست را پسندیده اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *