دسته‌ها
Uncategorized

درخواست مجلسی‌ها از دولت؛ الگوی بورسی شدن شستا را تداوم ببخشید- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شستا رسانه، محمد کعب عمیر نماینده شوش در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای شستا، گفت: به نظرم آقای دکتر رضوانی‌فر عملکرد خیلی خوبی در شستا دارد.

وی با بیان اینکه مطالبه مردم از ما نظارت بیشتر بر روی شرکت‌های تابعه و هلدینگ‌های اقتصادی کشور است تصریح کرد: امیدواریم شرکت‌های تابعه شستا در خوزستان توسعه بیشترییدا کنند و در برخی موارد با ایجاد یک واحد تولیدی می‌توانیم مواد اولیه را از خارج از کشور برای برخی محصولات وارد نکنیم که این موضوع به خودکفایی بیشتر، ایجاد اشتغال و حرکت در جهت شعار سال که جهش تولید است، کمک می‌کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، بورسی شدن شستا را اقدام درخور توجهی دانست و گفت: بورسی شدن شستا را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم دولت بتواند این سیاست‌ها را ادامه دهد. 

کعب عمیر تاکید کرد: با توجه به اقداماتی که در شستا شده و گزارشی که مدیرعامل این شرکت ارائه داد نیاز است عملکرد این شرکت بیشتر مورد توجه قرار گیرد و البته مسیر شفاف‌سازی را ادامه دهد.

شریفیان: شستا تغییر کرده است

مهدی شریفیان، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نیز در حاشیه بازدید تعدادی از نمایندگان مجلس از نمایشگاه دستاوردهای شستا، گفت: در مدیریت علمی و نوین شستا شاهد تغییر و تحول جدی در مجموعه شستا هستیم و این تغییر را به ویژه در یک‌سال اخیر احساس می کنیم.

وی با اشاره به نمایشگاه دائمی دستاوردهای شستا، تصریح کرد: فضای خوبی در این نمایشگاه ایجاد شده و با گزارش‌هایی که ارائه شده، مشخص است که اقدامات شفاف و عملکردها در شستا تغییر کرده است. همچنین واضح و شفاف است که رویکردی جدید در بحث جهش تولید در مجموعه شستا در حال عملیاتی شدن است . 

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با اشاره به اقدامات شستا در ایجاد پروژه‌ها و اشتغال در کشور گفت : شستا می‌تواند به عنوان یک مجموعه زیربنایی و ساختاری در بحث توسعه مجموعه‌های  اشتغال در کل کشور چه از لحاظ سرمایه‌گذاری و چه از لحاظ اجرا بعد عملیاتی داشته باشد. با یک ساز و کار مشخص که نقش محوری مجموعه مشخص باشد، هم شستا و هم وزارت کار و بخش خصوصی فعال، می توانند جهشی را ایجاد کرد و از این ظرفیت استفاده نمایند.

شریفیان بورسی شدن را در راستای شفافیت بیشتر توصیف کرد و با بیان اینکه این اقدام شستا یک اقدام بسیار خوب و مثبت در حوزه شفافیت بوده است، گفت: با توجه به اینکه تمام عملکردهای مجموعه شستا امروز در معرض دید عموم مردم قرارگرفته است خیلی می تواند در بحث شفافیت موثر باشد .

حسن لطفی: ابهامات گذشته شستا امروز رفع شد

حسن لطفی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هم در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای شستا،  از خدمات ارزنده رضوانی‌فر و همکارانشان تشکر کرد و با بیان اینکه ابهاماتی طی دو سال گذشته در مورد شستا برایمان پیش آمد که در این بازدید روشن شدند، افزود: ابهامی در مسائل مالی شرکت‌ها برایمان پیش آمده بود که با سیستم‌هایی که شستا در مجموعه راه‌اندازی کرد شفافیت اعمال شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی شفافیت در حوزه اعضای هیات مدیره شرکت‌ها را یکی  دیگر از ابهامات دانست و ادامه داد: خوشبختانه در این رابطه شفاف‌سازی شده و همچنین ساماندهی شرکت‌های ضررده در دستور کار قرار گرفته و تعداد این شرکت‌ها به حداقل رسیده است البته افزایش سرمایه شرکت‌ها هم مورد توجه قرار گرفته و مایه امید برای بازنشستگان شده است.

نماینده مردم رزن در مجلس یازدهم عرضه سهام شستا در بازار بورس را در شفافیت مالی مجموعه شستا موثر دانست و گفت: از سویی شاهد رشد و شکوفایی در رشته‌های دانش بنیان در این شرکت هستیم و بسی جای خوشحالی و امیدواری دارد که در حوزه دارویی و در سایر حوزه‌ها در این شرایط تحریمی‌ها توانستند کشور را خودکفا کنند و در مجموع منجر به اشتغال‌زایی در سطح کشور شده که امیدواریم بتوانیم از این مجموعه حمایت کنیم که مایه رشد و خودکفایی کشور شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *