دسته‌ها
Uncategorized

طلبه‌ همه‌فن‌ حریف چطور به جنگ بیکاری رفت؟ از برق‌کاری و زنبورداری تا کارآفرینی با چوب- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، موضوع کارآفرینی و اشتغالزایی به ویژه در شهرهای کوچک و مناطق روستایی طی سالهای اخیر رونق خوبی گرفته و هر روز می شنویم که در گوشه و کنار این کشور پهناور، برخی جوانان این مروز و بوم در اوضاع وخیم بیکاری، خودشان دست به کار شده و نه تنها بیکاری شان را علاج، بلکه برای دیگران هم شغلی دست و پا می کنند.

در سالی هم که به عنوان جهش تولید نام گرفته، برخی اقشار فارغ از اینکه چه لباسی یا شغلی دارند، اقدام به کارآفرینی و اشتغال زایی به ویژه در حوزه های کشاورزی و دامپروری در روستاها می کنند، که در این بین اقشار طلبه و روحانی هم به وفور یافت می شود.

در یک نمونه تازه، طلبه جوان بابلی که در حوزه علمیه در بخش رسیدگی به امور طلاب مشغول است، در اوقات فراغت خود دست به کارآفرینی در بخش های مختلف زده است.

رضا عزیز سماکوش که ساکن روستای گرجی آباد بابل هست، در رسته های شغلی زیادی از کارهای ساختمانی مثل برق کاری، لوله کشی ساختمان و تاسیسات، و جوشکاری گرفته، تا ساخت حرفه ای انواع دکورهای زیبای چوبی را در کارگاه کوچک خود انجام می دهد که به گفته خودش روزانه چندین سفارش کار از اقصی نقاط کشور برای محصولات خود دریافت می کند.

وی همچنین در این کارگاه، برخی نوجوانان روستا را آموزش رایگان می دهد تا بتوانند حرفه آموزی کنند.

این روحانی جوان بابلی علاوه بر این، در کارهای باغبانی و صیفی جات هم دستی بر آتش دارد، ضمن اینکه اقدام به زنبورداری هم می کند، تا نشان دهد، اگر اراده ای برای کار کردن باشد، زمینه آن به ویژه در مناطق روستایی فراهم است و می توان با بهره گیری از اراده و توان حرفه ای به جنگ با مشکلات اقتصادی رفت.

 

انتهای پیام/ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *