دسته‌ها
Uncategorized

پهلوگیری دومین کشتی حامل گندم اهدایی هند به افغانستان در بندر چابهار- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم


به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بهروز آقایی، اظهار کرد: مطابق برنامه صورت گرفته سری جدید کمک های انسان دوستانه دولت هند به مردم افغانستان در قالب محموله 75 هزار تنی گندم از طریق بندر چابهار وارد این بندر اقیانوسی شد.

وی با بیان این که بخش اول این محموله در قالب 203 کانتینر به وزن 5000 تن 27 فروردین ماه از طریق بندر چابهار وارد و به طور کامل طی 12 روز به افغانستان ارسال شد، افزود: امروز کشتی حامل دومین بخش از این کمک ها در بندر شهید بهشتی پهلو گیری کرد. این محموله با کشتی کاشان حامل 435 کانتینر 20 فوت به وزن 10 هزار تن، امروز چهارشنبه 24 اردیبهشت وارد این بندر استراتژیک شد.

وی تصریح کرد: این محموله پس از انجام تشریفات گمرکی بصورت حمل یکسره از کشتی به کامیون و از طریق مرز میلک – زرنج به ولایات هرات، قندهار، بغلان، کابل و بلخ منتقل می شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان یادآور شد: بندر چابهار با برداشتن گام های عملی و نقش آفرینی ملی و بین الملی و همچنین توسعه زیرساختی و تجهیزاتی، علاوه بر عدم محدودیت در تخلیه و بارگیری هر نوع کالا قابلیت پذیرش کشتی های اقیانوس پیما را نیز دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *