دسته‌ها
Uncategorized

اعلام دلیل تغییرساعت کاری 30 فرودگاه کشور از اول خرداد


به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، در این جلسه که به صورت ویدیوکنفرانس با حضور سعید اکبری، عضو هیات مدیره و راهبر عملیات هوانوردی، محمد امیرانی، معاون عملیات هوانوردی و جمعی از مدیران کل ستادی و مدیران کل فرودگاه های کشور برگزار شد، اکبری در سخنانی عنوان کرد: تاکنون ساعت کاری بسیاری از فرودگاه های کشور با حجم پرواز و تعداد نیروی انسانی آنها متناسب نبود. مواجهه با بحران کرونا و کاهش ساعت کاری نیروهای انسانی شاغل در فرودگاه ها فرصتی شد تا برای منطقی سازی ساعت کار فرودگاه ها برنامه ریزی کنیم تا ضمن صرفه جویی انرژی و برطرف شدن مشکل کمبود نیرو، سطح کیفی خدمات را نیز حفظ کنیم.

راهبر عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه اجرای این طرح محدودیتی در فعالیت فرودگاه ها ایجاد نمی شود، تاکید کرد: این طرح از اول خرداد در فرودگاه های مشمول اجرا می شود و مشتریان این فرودگاه ها باید برای استفاده از خدمات در غیر زمان کاری تعیین شده، 72 ساعت قبل درخواست بدهند.

همچنین محمد امیرانی، معاون عملیات هوانوردی در سخنانی هدف از اجرای این طرح را متناسب کردن ساعت کاری فرودگاه ها با تعداد پروازها و نیروی انسانی با معیار قراردادن یک ماه گذشته عنوان کرد و گفت: این طرح با رعایت الگوی مادی و اقتصادی و مدیریت نیروی انسانی در فرودگاه هایی که دارای کمتر از 14 پرواز برنامه یی در هفته اجرا می شود.

امیرانی توضیح داد: براساس این طرح فرودگاه های سیرجان، جیرفت، زابل، سبزوار، سنندج، لامرد، ابوموسی، بندرلنگه، خرم آباد، شهرکرد، جهرم، سهند، زنجان، یاسوج، رامسر، کلاله، رفسنجان، سراوان، بجنورد، پارس آباد، بم، نوشهر، طبس، همدان، اراک، سمنان، سرخس، شاهرود، خوی، ایرانشهر O/R هستند و ساعت کار آنها بر اساس تقاضای پرواز است و فرودگاه های ارومیه و ایلام، گرگان، لار، بیرجند، دشت ناز ساری، رشت و اردبیل نیز ساعت کار مشخصی دارند و در غیر ساعت کاری باید بر اساس اعلام درخواست ها فعالیت کنند.

در این نشست همچنین مدیران کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی و آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما و نمایندگان اداره های کل ارتباطات و ناوبری هوایی و کنترل ترافیک هوایی به تشریح تغییرهای احتمالی و برنامه های خاص این حوزه ها در فرودگاه های مشمول طرح پرداختند.

همچنین در ادامه معاون عملیات هوانوردی به ابهام ها و پرسش های مدیران کل فرودگاه ها پاسخ گفت.

وی در این بخش با تاکید بر اینکه اجرای این طرح محدودیت زمانی ندارد، تاکید کرد: فرودگاه های مشمول طرح می توانند بدون محدودیت به مذاکره با شرکت های هواپیمایی برای افزایش پروازها بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *