دسته‌ها
Uncategorized

نماینده مجلس: شهرداری خانه‌های 35 متری را به مجردها ندهد- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم


به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حسن خسته‌بندبا اشاره به ارسال طرح مسکن 35 متری از سوی شهرداری به وزارت کشور، اظهار کرد: برخی می گویند ساخت مسکن 35 متری موجب تشدید تجردگرایی در کشور می شود، اما این مسئله باید مورد توجه قرار گیرد بسیاری از زوجین برای تأمین مسکن حداقلی مشکل دارند و بسیاری از آنها توان خرید کوچک ترین مسکن را ندارند.

وی تصریح کرد:‌ زندگی زوجین در مساکن 35 متری می تواند موقتی باشد، قطعا تمام خانواده به این صورت عمل می کنند که پس از گذران سال های نخست زندگی، مسکن خود را بزرگ تر می کنند، از این رو به نظر من تولید مسکن کوچک می توان مفید باشد.

وی در عین حال افزود:البته پیشنهادم به شهرداری تهران این است که متراژ مساکن کوچک را به حدود 45 تا 50 متر برساند، تا شرایط برای زندگی زوجین جوان در مساکن مربوطه تسهیل شود.شهرداری تهران پس از تولید این مساکن می تواند ضوابطی را برای خرید و رهن و اجاره آن تعیین کند، به طور مثال می توان اعلام کرد که جوانان مجرد مشمول خرید این مساکن نمی شوند.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در کلانشهرها با کمبود مسکن مواجه هستیم، از این رو سیاست مسکن سازی دولت و وزارت راه و شهرسازی باید به سمت تولید مسکن به متراژ کمتر 80 متری برود، تولید مساکن کوچک با توجه به افزایش چشمگیر قیمت توجیه اقتصادی دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *